Fotbal Rayo Vallecano - FC Barcelona, rezultat final. Echipa lui Andrei Rațiu, la un pas de surpriza etapei

Photo by Emilio Garcia on Unsplash

Barcelona a fost la un pas de o înfrângere în meciul disputat împotriva celor de la Rayo Vallecano, acolo unde evoluează și internaționalul român Andrei Rațiu.

FC Barcelona nu a reuşit decât o remiză, 1-1, sâmbătă, în deplasare cu Rayo Vallecano, în etapa a 14-a din La Liga, şi rămâne momentan pe locul 3 în clasament.

Cu fundaşul român Andrei Raţiu intrat spre finalul partidei în locul lui Unai Lopez care a marcat pentru gazde în minutul 39, Rayo a fost în avantaj până în minutul 82, când autogolul lui Florian Lejeune a decis rezultatul final.

Catalanii, cu 31 de puncte, se află pe ultima treaptă a podiumului, în timp ce Rayo este pe 8, cu 19 puncte.

Aşa cum se ştie, vineri seara, în prologul etapei, Alaves a învins cu 3-1 pe Granada.

Celelalte partide ale rundei vor avea loc sâmbătă seara, duminică şi luni.

Iată clasamentul, cu precizarea că evenimentele aflate în desfășurare îl pot modifica de la un minut la altul:

dcsport Team | Categorie: Fotbal