Superliga Romaniei Marius Șumudică a spus în ce stare se află Cristi Săpunaru: „Face sacrificii pentru Rapid”

Căpitanul giuleștenilor a ieșit de pe teren șchiopătând în minutul 43 al partidei dintre Rapid și Farul (5-0), după ce a simțit o durere la nivelul călcâiului.

Rapid întâlnește FCSB în a 14-a etapă a Superligii. Giuleștenii au obținut prima victorie pe teren propriu din actualul sezon, scor 5-0 cu Farul Constanța.

Cristian Săpunaru, căpitanul giuleștenilor, a fost înlocuit la finalul primei reprize a meciului din a 13-a etapă, după ce a semnalat dureri la nivelul călcâiului. Marius Șumudică, antrenorul Rapidului, a declarat că există șanse mai mari ca jucătorul să nu evolueze în fața „roș-albaștrilor”, dar că rămâne valabilă posibilitatea acestuia de a se recupera mai rapid și să evolueze, astfel, în partida de pe Arena Națională.

Șumudică: „Șunt ferm convins că și-ar dori foarte mult să joace meciul ăsta”

„(n.r. e apt Săpunaru pentru FCSB?) Nu știu ce să spun, șchiopăta. 60 cu 40 să zic așa, în momentul de față. 60 nu, 40 și-ar putea să-și revină, dar este un jucător care trece peste momentele astea.

Face sacrificii pentru Rapid și sunt ferm convins că și-ar dori foarte mult să joace meciul ăsta, mai ales că în momentul în care joci în trei fundași centrali, Săpunaru pentru mine este indispensabil”, a declarat antrenorul Marius Șumudică, potrivit Fanatik.

FCSB - Rapid are loc duminică, 27 octombrie, începând cu ora 21:00, pe Arena Națională.