Superliga Romaniei Duelul nou-promovatelor se încheie dramatic! Ialomițenii câștigă în prelungiri, scor 2-1

Unirea Slobozia a reușit să obțină victoria în prelungirile partidei, în fața celor de la Gloria Buzău, scor 2-1, în a opta etapă a Superligii.

Gloria Buzău pierde din mâini remiza și înregistrează al treilea eșec consecutiv

Golurile partidei au fost marcate de Dmytro Pospelov (45+7 - penalty, 90+3), respectiv de Alexandru Stan (65). După evoluția din a opta etapă a Superligii, buzoienii înregistrează a treia înfrângere consecutivă în campionat, în timp ce slobozenii bifează a doua victorie consecutivă în noul sezon.

Echipe de start

Unirea Slobozia: D. Rusu - P. Medina, P. Antoche, D. Pospelov, Șerbănică - A. Lopez, Ov. Perianu - Aganovic, F. Purece, C. Nkama  - J. Gele

Rezerve: Krell, C. Toma, Dorobanțu, I. Dinu, Pacionel, Coadă, Bărbuț, S. Camara, Vlăsceanu, Ilie, Lazăr

Antrenor: Adrian Mihalcea

Gloria Buzău: Greab - Turda, Dobrosavlevici, D. Grigore - Scehda, Tavarers, Akhmatov, Grosu - Ișfan, Matos, I. Gheorghe

Rezerve: Răilean, Cr. Dumitru, Tescan, D. Benzar, S. Pîrvulescu, Budescu, Mihaiu, Gladun, Al. Stan, Călin

Gloria Buzău - „U” Cluj, scor 0-2

Buzoienii rămân pe ultimul loc, cu cinci puncte, în timp ce ialomițenii se clasează pe a opta poziție, cu 11 puncte.

Autorul articolului: Iulia Horovei | Categorie: Superliga Romaniei