UEFA Euro 2024 Două goluri de peste 100km/h! Ce viteză a înregistrat execuția de excepție a lui Stanciu

Echipa națională a României a învins reprezentanta Ucrainei în meciul de debut de la EURO 2024, scor 3-0.

„Torpila” lui Stanciu, trimisă cu 116km/h

Căpitanul „tricolorilor”, Nicolae Stanciu, a deschis calea unei evoluții spectaculoase a reprezentantei României, care a reușit să domine adversarul în meciul de debut la EURO 2024.

Golul înregistrat de Stanciu (min. 29) a atins 116 km/h, fiind trimis în poarta lui Andrei Lunin de la o distanță de 21 m.

Cea de-a doua reușită a „tricolorilor” a venit în a doua repriză a meciului (min. 59), Răzvan Marin trimițând mingea de la o distanță și mai mare, respectiv 29 m, cu 100 km/h, înscriind în poarta aceluiași jucător care evoluează la Real Madrid.

Denis Drăguș a primit o pasă magnifică de la Dennis Man în minutul 59, marcând cel de-al treilea gol al partidei, de la 4 m, cu 62km/h.