Fotbal international Maccabi Tel Aviv, viitoarea adversară a FCSB în Liga Campionilor, a câștigat Supercupa Israelului

Campioana Superligii României mai are de disputat un meci considerat ca fiind o formalitate, după scorul zdrobitor din meciul tur, 7-1 cu Virtus AC, în preliminariile Champions League.

Maccabi Tel Aviv a triumfat în Supercupa Israelului

Echipa de fotbal israeliană Maccabi Tel Aviv a învins formația Maccabi Petach Tikva în Supercupa Israelului, scor 2-0. Deja considerată ca viitorul adversar al campioanei Superligii României în turul al doilea preliminar al Champions League, gruparea a deschis scorul după 14 minute prin golul înscris de Eran Zahavi (pasa lui Gabi Kanichowsky).

Al doilea gol al partidei a fost înregistrat de Matan Hozez în prelungiri, primind pasa de la Nadav Niddam (90+4).

FCSB - Virtus AC, un nou duel în preliminariile Champions League

Echipa campioană a Superligii României a câștigat meciul tur cu un scor zdrobitor, 7-1, în fața celor de la Virtus AC. „Roș-albaștrii” așteaptă cu interes meciul de retur cu fotbaliștii care au reușit să câștige titlul din San Marino, pentru a accede în următoarea etapă a competiției europene, unde va întâlni echipa israeliană.

Meciul retur din preliminariile Ligii Campionilor va fi condus de la centru de austriacul Ștefan Ebner, care îi va avea alături pe asistenții Robert Steinacher și Manuel Undesser (Austria), în timp ce Safak Barmaksiz va fi al patrulea arbitru.

FCSB și Virtus se întâlnesc astăzi, 16 iulie, începând cu ora 20:30, în returul primei etape din preliminariile Champions League, pe stadionul „Steaua”.

Autorul articolului: Iulia Horovei | Categorie: Fotbal international